Jak skutecznie i bezpiecznie rowiązywać problemy z erekcją?

Wielu mężczyzn może mieć problemy z erekcją – nie jest to przyjemne, ale fakt. Dlaczego mogłoby się tak stać? Czy winne są hormony? Stres? A może partnerka przestała pociągać? Czy wszystkie problemy seksualne pochodzą z głowy? Nie wszystkie, ale zdarza się też, że problemy seksualne (w tym erekcja) są związane z różnymi stanami psychicznymi i zaburzeniami psychicznymi. Na przykład, jeśli chodzi o chroniczny stres, lęk i depresję.

Problemy z erekcją – których mężczyzn dotykają?

Problemy z erekcją pojawiają się przeważnie po 40, a nawet 50 roku życia. Przez długi czas uważano, że problemy z erekcją są naturalną oznaką starzenia się, ale współczesna medycyna i myślenie zmieniły stan rzeczy. Ludzie zaczęli aktywniej omawiać takie problemy, pojawiły się metody leczenia, a teraz nic nie stoi na przeszkodzie, aby mężczyźni w wieku 70 lat i więcej byli aktywni seksualnie. Jeśli mężczyzna ma problemy z erekcją, to nie pociąga go jego partnerka? Najprawdopodobniej tak nie jest. Proces erekcji jest złożony, obejmuje hormony, nerwy, mięśnie, naczynia krwionośne. Dlatego istnieje również wiele czynników, które mogą prowadzić do zaburzeń erekcji. Nadużywanie alkoholu, depresja, trudności w związku i inne mogą prowadzić do utraty libido (popędu seksualnego)

Słaba erekcja – więc z penisem, nie jest w porządku?

Na przykład niewystarczające ukrwienie? Może tak. Jednocześnie czynnikami mogącymi prowadzić do zaburzeń erekcji mogą być nie tylko problemy z naczyniami penisa, ale także ogólny stan zdrowia (różne choroby przewlekłe). Na przykład, zachodzi coś, co przeszkadza w przepływie krwi do prącia. A najczęściej może prowadzić do tego palenia tytoniu, nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, itp. Tylko lekarz może pomóc w ustaleniu, jakie czynniki przyczyniły się do powstania zaburzeń erekcji. Jeśli np. okaże się, że przyczyną jest wysokie ciśnienie krwi lub wysoki poziom cholesterolu, lekarz może zalecić przyjmowanie leków obniżających ciśnienie krwi lub leków obniżających poziom cholesterolu. A może to po prostu brak testosteronu? Spadek poziomu testosteronu może faktycznie negatywnie wpłynąć na libido i erekcję, ponieważ z upływem lat jego poziom stopniowo się zmniejsza. Niektóre choroby układu hormonalnego mogą również prowadzić do problemów z erekcją: niedoczynność tarczycy i nadczynność tarczycy.

Tabletki na wywołanie erekcji

Jeśli raz wywołano erekcję za pomocą tabletek, czy można się na nie uzależnić i trzeba będzie przyjmować je przez całe życie? Nie ma dowodów na to, że leki stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji (takie jak inhibitory fosfodiesterazy typu 5-PDE5) mogą prowadzić do uzależnienia. Leki te mogą działać przez ograniczony czas (kilka godzin). Ponadto Viagra, Kamagra czy Mensil same nie wywołują erekcji, ale wzmacniają naturalnie występujące erekcje i mogą wywierać swój efekt tylko w połączeniu ze stymulacją seksualną.

PDE5 wywołuje erekcję, gdy tylko je wezmę, gdziekolwiek i kiedykolwiek?

Wszystkie inhibitory PDE5 mogą działać tylko w obecności stymulacji seksualnej. Same leki nie powodują erekcji. Mogą tylko wzmocnić erekcję, która występuje naturalnie. Ważne jest również przestrzeganie zaleceń, co do czasu przyjmowania leku (zaleca się przyjmowanie PDE5 przez pewien czas przed planowanym stosunkiem płciowym).

Czy PDE-5 uzależnia? Czy mogę się bez nich obejść?

Takie obawy są zrozumiałe. Jednak badania z PDE-5 wykazały, że nie ma danych na temat możliwości rozwoju uzależnienia od tych leków. Czy nie zdarzy się, że będę potrzebował coraz większej dawki leku do współżycia, a wtedy w ogóle przestaną pomagać? W przypadku takich leków ważne jest, aby ich skuteczność była stabilna i nie zmniejszała się w miarę ich przyjmowania. W przypadku PDE5 stwierdzono, że nawet po długotrwałym podawaniu ich skuteczność nie spada.

Czy to prawda, że przyjmowanie PDE5 nie jest bezpieczne, a skutki uboczne są straszne?

Leki, w tym PDE-5, przechodzą liczne badania kliniczne, które potwierdzają skuteczność, tolerancję i bezpieczeństwo tych leków. Inhibitory PDE5, jak każdy inny lek, mają skutki uboczne, które mogą wahać się od 1% do 16%. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych lub innych nieprzyjemnych lub nietypowych objawów podczas przyjmowania leku należy poinformować o tym lekarza. Ważne! O seksie nie trzeba rozmawiać, wystarczy częściej się nim zajmować i wszystko będzie dobrze? Nie, po prostu trzeba porozmawiać. Jeśli partnerzy chcą czerpać jak najwięcej z seksu, powinni omówić ze sobą swoje pragnienia, preferencje, lęki i fantazje.

Leave a Reply