Jak wygląda erekcja po 40-stce i 50-tce?

Lekarze twierdzą, że każdy zdrowy mężczyzna może prowadzić satysfakcjonujące życie seksualne, przez całe swoje dorosłe życie, dotyczy to również okresu starości. Wraz z biegiem lat maleje poziom testosteronu, co odbija się na potencji, gdyż to właśnie od tego hormonu zależy także możliwość uzyskania wzwodu. Na męską potencję wpływają również pewne czynniki psychiczne i fizyczne. Proces wzwodu jest niezwykle skomplikowany i składa się z wielu reakcji biochemicznych oraz procesów fizjologicznych. Do jego zakłócenia może dojść na wiele sposobów.

Zaburzenia wzwodu są związane ze starzeniem się organizmu, właśnie dlatego sprawność seksualna 50-latka różni się znacznie od sprawności seksualnej mężczyzny w wieku dwudziestu paru lat. Jest to związane z tym, iż wraz z wiekiem panowie borykają się z coraz większą ilość chorób. Pewne schorzenia działają niekorzystnie na uzyskanie erekcji. Niestety badania potwierdzają, że zaburzenia erekcji związane są ze starzeniem się. Jak wygląda erekcja u mężczyzn po 40-stce i 50-tce?

Erekcja u mężczyzn w wieku 40+

Osoba w wieku 40 lat znajduje się zazwyczaj w szczycie zawodowej formy. Nie dąży do wspinania się po szczeblach kariery, a ponadto statystyczny mężczyzna w tym wieku, jest już od paru lat ojcem. Oprócz swoich obowiązków zawodowych, musi on również uwzględnić obowiązki związane z byciem ojcem. Mężczyźni z tej kategorii wiekowej są często przemęczeni i zestresowani. Nie mają również czasu na relaks i odpoczynek, niekiedy zapewniają organizmowi niewystarczającą ilość snu, ponadto nie zawsze odżywiają się oni właściwie. Dochodzą do tego często problemy partnerki, gdyż nie może ona często pogodzić się ze zmianą swojego wyglądu przez proces starzenia się i przebyte ciąże.

Panowie w wieku 40+ często odwiedzają seksuologów, gdyż borykają się z zaburzeniami erekcji. Dochodzi do nich wskutek długotrwałego stresu, złej diety czy sięgania po używki. Ponadto, u osób w tym wieku dochodzi również do rozwoju pewnych chorób cywilizacyjnych, jak nadciśnienie tętnicze, otyłość czy miażdżyca. Jedną najczęstszych przyczyn zaburzeń potencji są dysfunkcje naczyniowe. To właśnie w naczyniach krwionośnych prącia można zauważyć pierwsze symptomy choroby, jest to spowodowane ich małych przekrojem. Zaburzenia erekcji są uznawane za pierwszą oznakę tego, iż niedługo pojawią się problemy z miażdżycą.

Erekcja u mężczyzn w wieku 50+

W tym wieku panowie mają już stabilną sytuację zarówno zawodową, jak i rodzinną. Nie zajmują się przeważnie małymi dziećmi, a co za tym idzie, mogą skupić się bardziej na sobie. Mają więcej czasu na to, aby cieszyć się swoim życiem i móc poświęcić trochę czasu na relaks i odpoczynek, a także na bliskość z partnerką. Jednak w tym wieku zwiększa się ryzyko rozwoju pewnych chorób, jak między innymi nadciśnienie, choroba wieńcowa czy dolegliwości ze strony dróg moczowych. Schorzenia te oddziałują negatywnie na proces erekcji, doprowadzając do jego zakłócenia. Ponadto, wielu mężczyzn 50+ stosuje środki na nadciśnienie, które mogą wywoływać zaburzenia wzwodu. Z biegiem lat dochodzi również do zmian w tkankach prącia, zmniejsza się ilość kolagenu włókien elastycznych. Ponadto dochodzi do obniżenia syntezy tlenku azotu, czyli ważnej substancji w życiu seksualnym. Warto również wiedzieć, iż zaburzenia erekcji mogą być powiązane z dysfunkcjami komórek mięśni gładkich ciał jamistych prącia.

W przypadku kiedy dojdzie do zniszczenia aż ich 15 procent, wówczas tkanki nie są zdolne do zatrzymania krwi w prąciu oraz jej odpływu do żył. W tym przypadku najczęściej stosuje się substancję o nazwie sildenafil, który odpowiada za zatrzymanie enzymu odpowiadającego za rozkład nukleotydu wspomagającego rozluźnieniu mięśni gładkich ciał jamistych prącia, dzięki czemu może on swobodnie wypełnić się krwią, a więc mężczyzn uzyskuje i utrzymuje erekcję. Warto mieć jednak na uwadze, że stan zdrowia mężczyzny po pięćdziesiątce, zależy w dużej mierze od prowadzonego przez niego stylu życia. Dobrze dobrana dieta, rezygnacja z używek, zadbanie o prawidłową masę ciała i aktywność fizyczna, pozwoli na dłużej pozostać w dobrym stanie zdrowia i czerpać przyjemność z seksu.

Leave a Reply