Metody na męskie dysfunkcje seksualne: masaż próżniowy, akupresurowy, akupunktura, chiropraktyka

Zaburzenia erekcji występują na tle chorób układu moczowo-płciowego, na skutek stresu, przepracowania, zaburzeń krążenia w miednicy małej. Z tym ostatnim walczy się specjalnymi technikami manualnymi. Masaż poprawiający potencję pozwala rozproszyć przekrwienie, usprawnić przewodzenie zakończeń nerwowych, rozluźnić i usunąć skurcze mięśni. Wykonywany jest, jako środek terapeutyczny i profilaktyczny przeciwko męskiej dysfunkcji potencji.

Techniki masażu zwiększające męską potencję

Masaż to przyjemny i skuteczny sposób na poprawę potencji. Istnieje wiele technik, które bezpośrednio lub odruchowo wpływają na męskie ciało. Jeśli są umiejętnie przeprowadzone, można szybko osiągnąć wzrost pożądania seksualnego, prawidłową erekcję, zapobiec rozwojowi procesów stagnacyjnych, zapalnych, infekcyjnych w narządach miednicy.

Masaż próżniowy w leczeniu zaburzeń erekcji

Masaż próżniowy lub miejscowa terapia podciśnieniowa to fizjoterapeutyczna metoda leczenia zaburzeń erekcji spowodowanych niedostatecznymi komponentami naczyniowymi. Podciśnienie gwałtownie zwiększa przepływ krwi w penisie, wypełniając go krwią, prostują się małe naczynia włosowate. Prowadzi to do poprawy zaopatrzenia tkanek w tlen i składniki odżywcze, a także ćwiczy układ krążenia ciał jamistych. Jednocześnie zwiększa się elastyczność małych naczyń, wzmacnia się ich ściana naczyniowa.

Zalety masażu podciśnieniowego:

 • Podczas zabiegu przywraca się krążenie krwi, przepływ limfy, nasycenie tkanek penisa tlenem i substancjami odżywczymi.
 • Masaż próżniowy przywraca przepływ krwi w penisie, wypełniając krwią nawet małe naczynia, które wcześniej nie funkcjonowały
 • Wzmocnienie krążenia w prostacie, aktywacja impulsów nerwowych w tych częściach mózgu i rdzenia kręgowego, które są odpowiedzialne za erekcję i wytrysk
 • Po masażu sygnały odpowiedzialne za erekcję są zapamiętywane przez układ nerwowy i łatwiej je później wyzwolić.

Masaż akupresurowy zwiększający potencję u mężczyzn

Związane z wiekiem zmiany w organizmie, choroby układu moczowo-płciowego, stres psychiczny często prowadzą do osłabienia lub całkowitej utraty erekcji. Dobry może okazać się masaż akupresurowy na potencję, który pomaga przywrócić stabilny wzwód. Ręczne metody terapii są często stosowane, jako główna metoda leczenia patologii gruczołu krokowego. Ta procedura jest zalecana w przypadku różnych chorób okolicy narządów płciowych, którym towarzyszą zaburzenia erekcji. Wskazaniami do masażu akupresurowego mogą być powikłania związane z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego

Masaż akupresurowy pozwala:

 • Poprawić krążenie krwi w narządach miednicy
 • Zwiększyć wrażliwość zakończeń nerwowych w okolicy krocza
 • Znormalizować odpływ wydzieliny prostaty
 • Wyeliminować stagnację
 • Stymulować aktywność seksualną.

Efekt nie przychodzi od razu, ale pozytywne zmiany utrzymują się przez długi czas.

Aktywne punkty masażu

Mężczyznom łatwo jest wykonywać masaż na potencję w domu. Trzeba tylko znać punkty biologicznie aktywne, które są odpowiedzialne za funkcje seksualne. Znajdują się one:

 • Na rękach – w okolicy nadgarstka, pośrodku między stawami barkowymi i łokciowymi
 • Na stopach – pośrodku pięty, po wewnętrznej stronie bocznej stopy
 • W odcinku lędźwiowym – po obu stronach kręgosłupa lędźwiowego
 • W okolicy łonowej – powyżej jąder, wokół pępka
 • Na nogach – pod rzepkami, na kciukach.

Fizjolodzy twierdzą, że na ciele jest wiele punktów odpowiedzialnych za potencję i erekcję.

Akupunktura to rodzaj akupresury na potencję męską

Akupunktura to orientalna metoda fizjoterapii z użyciem specjalnych igieł dla uzdrawiania ciała i umysłu. Po zakończeniu kuracji zwiększa się potencja, która rozwija się pod wpływem czynników psychologicznych lub fizjologicznych. Podczas zabiegu używa się najdelikatniejszych igieł, które zawierają witaminy i hormony. Jak pokazują opinie mężczyzn, wzmocnienie potencji za pomocą punktów akupunkturowych nie jest sprawą szybką, choć łatwo ją zastosować. Poprawa samopoczucia następuje stopniowo.

Terapia wisceralna to wyjątkowy masaż na potencję

Chiropraktyka trzewna to oddziaływanie na narządy wewnętrzne poprzez masaż brzucha. Ta metoda traktuje ciało, jako całość, a brzuch, jako drugi mózg. Prawidłowy masaż normalizuje pracę narządów wewnętrznych, poprawia stan psychiczny. Metoda masażu według techniki wisceralnej polega na opukiwaniu, poruszaniu, uciskaniu brzucha. Celem takich ruchów jest przywrócenie pozycji narządów i mikrokrążenia wokół nich. W efekcie procesy metaboliczne w organizmie ulegają poprawie, wiele zaburzeń czynnościowych zostaje wyeliminowanych.

Jeśli działa się na punkty, aby zwiększyć potencję, wówczas zwiększa się przepływ krwi do miednicy, co z kolei ma korzystny wpływ na funkcjonalność układu rozrodczego.

Przy pomocy chiropraktyki niweluje się:

 • Zapalenie gruczołu krokowego
 • Choroby narządów płciowych
 • Zaburzenia erekcji.

Stymulacja określonych punktów może zarówno rozpocząć proces erekcji, jak i wstrzymać przejścia między różnymi fazami podniecenia seksualnego.

Podsumowując

Masaż to pożyteczna i przyjemna metoda pozbycia się problemów z potencją. Zabiegi można wykonać u specjalisty lub z partnerką. Kierując się zaleceniami dotyczącymi techniki wykonywania masażu w celu zwiększenia potencji, okazuje się, że można pozbyć się chorób układu moczowo-płciowego, zwiększyć erekcję i pożądanie seksualne, poprawić ogólne samopoczucie i nastrój.

Leave a Reply